Opony ht dedykowane są jeździe po ulicach czy autostradach.

13 września, 2021 0 Comments

Czym są opony at? Skrót ten pochodzi od pełnej nazwy all terrain. Są to uniwersalne opony terenowe. Te opony przeznaczone są do jazdy w terenie, jak również po normalnych drogach. Dzięki temu, iż posiadają łagodniejszy bieżnik od opon MT, są znacznie cichsze, poprawiają ekonomię jazdy, a także sam komfort.

Bardzo dobrze wybrane opony all terrain jedną z lepszych decyzji, jeżeli mówimy o poruszaniu się zarówno po szosach, jak również poruszanie się w terenie. Sprawdzą się znakomicie na piasku, jak i na śniegu. Opony terenowe zapewniają kierowcom dużą wytrzymałość a także nośność. Nie gorzej poradzą sobie też w niewielkim błocie. Najbardziej polecane są one dla kierowców, których jazda kalkuluje się jako około 50% jazdy po drodze a także 50% poruszania się w terenie. Opony cztery na cztery Jakiego typu opony cztery na cztery dobrze jest zakupić do naszego własnego auta? Znane są nam 3 różne rodzaje, jeżeli chodzi o opony 4×4. Jednym z nich są wspomniane opony all terrain. Kolejne 2 rodzaje to mud terrain oraz opony highway terrain. Typ mud terrain inaczej opony mt są oponami terenowymi. Odróżniają się między innymi dużą liczbą nacięć na bieżniku a także szerokimi klockami bieżnika.

Te opony nadają się do jazdy w szczególnie trudnych warunkach. Ich wadą jest natomiast znacznie mniejsza wydajność na szosie. Natomiast opony htprzeznaczone są do jazdy po autostradach czy ulicach. Jeśli chodzi o zachowanie tych opon na szosie, to patrząc na przyczepność, trzymanie się drogiczy też hamowanie zachowują się jak standardowe opony. Wyróżnia je między innymi dosyć płytki bieżnik jak również elastyczne boki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *